Szyny sufitowe aluminiowe – karnisze szynowe

Współczesna architektura ceni sobie przestrzeń. Architekci chętnie projektują panoramiczne okna, które bywają problematyczne, gdy chcemy je przysłonić. Doskonale w tej sytuacji sprawdzają się karnisze sufitowe szynowe.

Projektanci sięgają po nie nie tylko przy aranżacjach dekoracji okiennych, ale również jako systemy do wydzielania stref we wnętrzach.
Produktem proponowanym przez nas do tego typu rozwiązań są systemy szyn aluminiowych.

Po wielu latach powróciły one do naszych mieszkań, wzbogacone o nową jakość wizualną i praktyczną. Zmodernizowane elementy gwarantują cichą i gładką pracę systemu podczas przesuwania zasłon, nie wymagając użycia siły.

Natomiast Klienci ceniący sobie artykuły dopasowane do ich indywidualnych potrzeb, bez wątpienia docenią możliwość gięcia szyn aluminiowych według wymagań projektowych.

Istotną zaletą proponowanych przez nas systemów jest ich funkcjonalność ale również estetyka.

Systemy te są rozwiązaniem, które bez problemu można zastosować w widocznym miejscu na suficie, albo ukryć we wnęce sufitowej lub za ozdobnym gzymsem.

Opis systemu szyn aluminiowych MS

System szyn giętych wykonanych z ekstrudowanego aluminium o wymiarach 20×14 mm przystosowany do zawieszania średnio ciężkich tkanin
System umożliwia zastosowanie taśmy WAVE równomiernie układającej tkaninę.
Doskonałe rozwiązanie do wszelkiego rodzaju wykuszy , baszt , okien łączonych pod kątem, doskonale
sprawdza się w zabudowach z karton gipsu oraz we wnękach w sufitach podwieszanych.
Maksymalny ciężar zawieszonej tkaniny to ok. 8 kg na 1 mb
Szyny i elementy lakierowane proszkowo
Szybka i łatwa instalacja za pomocą sufitowych oraz ściennych uchwytów wklikiwanych. W ofercie kilka rodzajów suwaków w tym również ułożyskowanych, które gwarantują płynne i ciche przesuwanie tkanin.
System ten można giąć punktowo pod kątem prostym lub innym zgodnie z wymaganiami użytkownika, jak również promieniowo, łukiem ciągłym odwzorowując w ten sposób kształt okien lub ścian. Istnieje możliwość gięcia wewnętrznego jak i zewnętrznego.

Przykładowe aranżacje